Факти
Плавання як важливий засіб фізичного виховання вперше стало використовувати в Стародавній Греції. Плавання вважається, мабуть, єдиним видом спорту, лікувальний вплив якого відзначається багатьма фахівцями. Під час занять плаванням здійснюється профілактика і виправлення постави, розвивається дихальний апарат і м’язова система, зміцнюється кісткова тканина. Цікаві факти про плавання розкажуть про спорт, який корисний як для дорослих, так і для дітей.
1.У плавців значно знижується ризик розвитку гіпертонії.
2.У Японії плавання є обов’язковим шкільним предметом для дітей.
3.Людина, занурюючись у воду, відчуває себе на 90% легше. Це дозволяє опорно-руховому апарату розвантажитися, що значно покращує поставу. Не дарма після травм і при проблемах з хребтом рекомендують займатися саме плаванням.
4.Вчені з’ясували, що щоденні навіть 30-хвилинні заняття плаванням підвищують лібідо як у чоловіків, так і у жінок.
5.Новонароджені можуть навчитися плавати вже на третьому тижні життя. Але після трьох місяців дитина втрачає здатність триматися на воді.
6.Регулярні заняття плаванням у дітей підвищують обсяг їх короткочасної пам’яті.
7.Плавання, як і біг на лижах, тренує абсолютно всі групи м’язів.
8.Плавання набагато ефективніше різних видів фітнесу в боротьбі із зайвою вагою. Плавання кролем формує тонку талію, а за 30 хвилин плавання брасом можна спалити більше 360 ккал. При цьому витрата енергії залежить від відстані плавання і потужності гребка.
9.Навіть одна хвилина, проведена у воді температурою +20 градусів, сприятиме підвищенню рівня гемоглобіну в крові. А плавання в холодній воді покращує кровообіг в тканинах і в мозку і уповільнює процес клітинного старіння.
10.Психологи довели, що плавання сприяє не лише фізичному, а й психологічному розвитку. Плавання розвиває цілеспрямованість, рішучість, сміливість, наполегливість і самовладання.
Ще трошки цікавих фактів
1. Коли людина пливе – працюють практично всі його м’язи. Тому не потрібно тренувати руки, потім ноги, далі прес, спину, потім грудні і т.д. У процесі плавання, як уже сказано вище працює все тіло. Кожна м’яз по суті отримує навантаження саме таку яка необхідна, тому тіло професійних плавців гармонійно розвинене.
2. Плавання як спорт – є другим після бігу на лижах спортом, який відмінно тренує практично всі групи м’язів.
3. Постоявши хвилину в воді з температурою +20 гр-в, в крові відчутно підвищується рівень гемоглобіну. Плавати в холодній воді корисно, для вироблення статевих гормонів, воно покращує кровообіг (і мозковий), до того ж уповільнює процеси клітинного старіння організму. Щоденний заплив всього на 30 хвилин непогано підвищує лібідо як у чоловіків, так і у жінок.
4. Цікавий факт – плавання допомагає зняти стрес. Вода ніби «змиває» весь негатив, дарує відчуття свіжості, неймовірною бадьорості, заряджає енергією.
5. Біографії багатьох спортсменів-плавців показують, як корисне плавання:
-Олімпійська чемпіонка, яка виграла олімпійське золото три рази, австралійська плавчиха Дон Фрезер почала займатися плаванням після важкої хвороби: поліомієліту;
-Тінь Леквєїшвілі – чемпіонка Європи та СРСР прийшла в басейн, з метою виправити поставу;
-і недавно виявив себе Майкл Фелпс (шестикратний олімпійський чемпіон) почав плавати, щоб перемогти свою хворобу (він не міг зосередитися і як-небудь скоординувати свої рухи, він постійно натикався на предмети). Але ж олімпійські ігри це найголовніші змагання спортсменів.
6. Основними стилями плавання є: кроль, брас, баттервляй, дельфін.
7. Найстарішим способом плавання вважається брас. На стіні в печері були знайдені зображення людини, що пливе брасом, ці малюнки датується кам’яним століттям.
8. Найбільш витривалим плавцем у світі є Мартін Стріл. Він встановив рекорд Гіннеса. Його називають «Людина-риба» проплив по довжелезним і найнебезпечнішим річках в світі. У 2007 р він проплив Амазонку (5268 км) за 66 днів, при цьому відпочивав лише по 5 годин на добу.
9. І ще один цікавий факт про професійних плавців: вони голять все тіло, це покращує аеродинаміку в воді. Голене тіло допомагає поліпшити результат на частки секунди, але це важливо у великому спорті.